De Dorcas Kledingactie, die Dorcas zaterdag 17 april voor de derde keer hield, heeft ten minste 80.000 kilo kleding opgeleverd. Dat is 15.000 kilo kleding meer dan de vorige editie van deze landelijke actie. Op meer dan honderd locaties in het land werd kleding ingezameld voor Dorcas. Met deze actie wil Dorcas het inzamelen van tweedehands kleding nog een extra impuls geven. Het inzamelen van kleding blijft dringend nodig; door de economische crisis wordt de vraag naar goede gebruikte kleding vanuit de projectlanden alleen maar groter.
Dorcas roept u op om nog eens door de kledingkast te gaan om te kijken wat u kunt missen en om dit ook aan uw familie, vrienden, buren en kennissen te vragen. Ook goede schoenen en huishoudtextiel zijn zeer welkom.
Het is ook mogelijk om een Dorcas Kledingactie in uw eigen omgeving te houden. Het organiseren van een kledinginzamelingsactie is heel eenvoudig. U zoekt een geschikte locatie, zorgt voor voldoende publiciteit via bijvoorbeeld de huis-aan-huiskrant, flyers, folders of door een oproep in het kerkblad. Na afloop van de inzameling brengt u de kleding naar één van onze regionale opslagpunten, of als het niet mogelijk is om de kleding zelf weg te brengen, wordt het opgehaald door onze chauffeur.
Wilt u de Dorcas Kledingactie in uw omgeving organiseren? Vraag dan een actiepakket aan: tel. 0228 595900 of e-mail a.kok@dorcas.nl.
Kleding door het hele jaar Dorcas zamelt via 156 depots door het hele jaar heen kleding en andere hulpgoederen in. De helft van alle door Dorcas ingezamelde kleding wordt gesorteerd verstuurd naar de hulpprojecten van Dorcas, zoals de noodhulpprojecten en de sponsorprojecten van kinderen, gezinnen en grannies (bejaarden). Een klein gedeelte wordt beschikbaar gesteld of verkocht aan kerken in Oost-Europa die het verkopen en daarmee hun sociale projecten geheel of gedeeltelijk financieren. De ongesorteerde kleding wordt verkocht aan het Leger des Heils, waarmee Dorcas een overeenkomst heeft. De opbrengst wordt dan gebruikt voor de kosten van transport en distributie. Dit is dringend noodzakelijk om het transport van de gesorteerde kleding te kunnen financieren.
Bestemming van de kleding
Jaarlijks gaat er zo'n 800.000 kilo gesorteerde Dorcas-kleding naar de allerarmsten in Oost-Europa en Afrika. Dit zijn mensen die zelf onvoldoende geld hebben om kleding in de winkel te kopen. De hulp gaat naar oude mensen die onmogelijk van hun pensioentje rond kunnen komen, gehandicapten, chronisch zieken, de kwetsbaren in de samenleving. In 2008 zijn ruim 150 transporten met hulpgoederen verzonden naar onder meer Moldavië, Oekraïne, Rusland, Wit-Rusland, Albanië, Zuid-Afrika, Lesotho, Kenia en Mozambique.
De kleding die niet wordt gesorteerd en verzonden naar Dorcas projecten, wordt overgenomen door Reshare (Leger des Heils). Met de opbrengst van deze kleding financiert Dorcas onder andere de transportkosten van de kleding naar Oost-Europa en de kosten van haar logistieke apparaat in Nederland. Deze kleding komt overigens ook weer in Oost-Europa en Afrika terecht bij de allerarmsten. Ook wordt deze kleding gebruikt in de hulpverlening van het Leger des Heils. Zo snijdt het mes aan meerdere kanten.
U kunt door het jaar heen uw kleding bij Dorcas inleveren. Met uw gedragen kleding help u de allerarmsten. Kijk onder 'Mijn regio' voor het dichtstbijzijnde depot in de buurt.