Home | Loket | Contact

Doneer online

 
 

Projecten

Project :  Opleidingen en banen voor arme jongeren - Zuid-Afrika
Land :  Zuid-Afrika
Nummer :  5594
Soort :  Structurele hulp
Sector :  Arbeid & inkomen
Doneer aan dit project

In Zuid-Afrika is veel rijkdom, toerisme en welvaart, maar er heerst ook bittere armoede onder grote delen van de bevolking. En er is een ander groot probleem waar veel mensen mee kampen: de ziekte hiv/aids. Gedurende de apartheid werd weinig gedaan aan het opleiden van de zwarte inheemse bevolking. Na het afschaffen van de apartheid is, ondanks het hoge niveau van economische groei, de tegenstelling tussen arm en rijk alleen maar groter geworden. Er is bijna geen land ter wereld waar de verdeling van de welvaart oneerlijker is dan in Zuid-Afrika. Het gemiddelde inkomen van de blanken is ongeveer negen keer zo hoog als dat van de zwarte bevolking. Meer dan tweederde van de zwarte jongeren tussen de zestien en negentien jaar is werkloos.

East Rand ligt op ongeveer 25 kilometer ten oosten van Johannesburg. Ook hier is het belangrijkste probleem de hoge werkloosheid. De mensen hebben onvoldoende geschikte vaardigheden en te weinig werkervaring om een baan te vinden. Bovendien ontbreekt het aan zelfvertrouwen en aan geld om een eigen bedrijf te beginnen.

In 2007 is Dorcas hier een project begonnen om de leefomstandigheden van de mensen in East Rand en omgeving te verbeteren. Velen van hen hebben nog nooit een baan gehad. Daarom is Dorcas gestart om mensen vaardigheden bij te brengen om een baan te vinden en om mensen mogelijkheden te bieden zelf een kleinschalig bedrijf te starten. Momenteel is een proef gestart om geïnteresseerden op te leiden tot bijenhouder.

Voor 2010 waren de belangrijkste doelstellingen van dit project:
  • 360 leerlingen een beroepsopleiding geven en vervolgens helpen een baan te vinden of een eigen bedrijf te starten.
  • 180 leerlingen helpen een baan te vinden of een eigen bedrijf opzetten.
  • Een stageplaats verzorgen voor dertig studenten. Van deze studenten hebben aan het eind van 2010 tien een baan gevonden.
  • Ruim tweehonderd mensen vonden een baan met behulp van het jobcentrum.
  • Minimaal tien mensen hebben aan het eind van 2010 een eigen bedrijf opgezet.
  • Tien mensen begonnen een eigen bedrijf met behulp van een microkrediet of breidden hun bestaande bedrijf uit. 
Helpt u mee? Voor 2012 is ruim 59.000 euro nodig.

 


Zuid-Afrika - 5 gevonden projecten
Containers gevuld met hoop (4415)
St Francis Care Centre, Zuid-Afrika (5417)
Opleidingen en banen voor arme jongeren... (5594)
Thuiszorg Tlamelang en hulp aan wezen... (5427)
Home Alone (veilige thuishaven) (5410)






Giro 2500, Andijk | KvK-nummer: 36040472 | Disclaimer